Závěsy s úvazem

Aranžérka měla v tomot případě z úkol vyřešit tři vzájemně propojené provozy - kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Bylo zvoleno klasické řešení závěsného systému hliníkovými kolejničkami s krycím pelmetem, bílé voilové záclony a jednobarevné přírodní závěsy uchycené látkovými úvazy. V prostoru jídelny hliníkové kolejničky kopírují tvar místnosti.

Zastínění oken jako dekorace luxusní prodejny

Zastínění oken tvoří dekoraci luxusní prodejny

Dlouhá řada oken s výhledem na nevábný dvůr vnitrobloku - to byl výchozí bod při zahájení zpracování zakázky v budované luxusní prodejně v centru města. O výsledku se můžete přesvědčit sami.

Závěsy jako pánský oblek?

dsc00577   dsc00581   dsc00570  

Přesně tak, navržená dekorace evokuje použitým typem materiálu i jeho barvami košili společně s oblekem a při trošce fantazie i kravatou. Jednoduše řečeno - luxusní bílý satén Jaipur jako košile, závěs Finale s jemňoučkým proužkem v šedočerné barvě jako pánský oblek. A kravata? To je přece látkový úvaz, stahující závěs, a háček na úvazy s příhodným názvem Pepino? To by mohl být např. manžetový knoflíček.

dsc00573   dsc00580   dsc00575 

Po zpracování a schválení návrhu následovalo opravdu pečlivé zaměření, neboť všechna okna mají klenutý strop výklenku a navíc, vzhledem ke stáří domu, jsou výklenky velmi nestejnoměrné a boční stěny různě vysoké. Pečlivost se opravdu vyplatila, při inásledné instalaci všechny kolejnice i závěsy perfektně "seděly", což je při realizaci samozřejmě vždy příjemné. Do stropů okenních výklenků jsou namontovány vždy dvě bílé hliníkové kolejnice H7300, vytvarované podle tvaru jednotlivých oblouků.

dsc00578   dsc00582   dsc00579

Blíže k oknu jsou instalovány splývavé, luxusně působící saténové závěsy ve dvojnásobném řasení, které jednak překrývají výhled na dvůr a mříže v oknech, jednak tvoří podklad pro další dekoraci. Tou jsou další bohatě nařasené závěsy, podkasané a naaranžované do látkových úvazů. Háčky Pepino, na nichž jsou úvazy uchyceny, byly navrženy s ohledem na barvu a styl kovových doplňků i zařízení prodejny.

V jednom z předchozích článků s názvem Točité schodiště v bílém saténu jsme se zmínili o nežádoucím průhledu z prodejny do suterenu. Nyní jsme vám tedy představili onu zmiňovanou prodejnu. Práce na této realizaci byla velmi příjemná a na výsledku je to jistě znát. Vybrané materiály, barvy i styl umocňují luxusní pojetí interieru.

Autor článku: redakce Zaclona.cz  

Designer: STYLTEX design, spol s r.o. objednat návštěvu toho designera.

Související odkazy:

Styltex doporučuje

©1994-2014 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem