CZ DE IT
29. 3. 2020

Atypická okna k podkroví prostě patří

Obytné prostory se zkosenými stěnami jsou vždy výzvou, ať už řešíte jejich zařízení nebo zastínění oken. Tvarovaná atypická okna k podkroví patří a podtrhují kouzlo bydlení pod střechou.

 

Podkroví rodinného domu z nedávno dokončené realizace je krásně prosvětlené díky velkorysým atypickým oknům. Jejich odlehčené zastínění, vyřešené jemnými nařasenými záclonami, prostoru ponechalo vzdušnost.

Jako vždy bylo základem pečlivé zaměření, důležité hlavně pro správné ušití tvarovaných záclon. Z navrhovaných variant si naši klienti vybrali hladký voil 5331 v bílé barvě. Jednoduchá záclona bez vzoru je vhodným materiálem pro moderní interier a podtrhuje výrazný atypický tvar zastínění.

Pro instalaci záclon naši technici namontovali osvědčené hliníkové kolejnice H7300, které je možné využít pro umístění do stropu i na stěnu. Právě tato variabilita zde byla důležitá. Na fotografiích z realizace je viditelné odlišné namontování kolejnice v horní linii. Pokud je to možné, jsou kolejnice namontovány ve vodorovné i zkosené části do stropu a následná textilní dekorace tak vykrývá tvarovanou stěnu. Tímto způsobem je vyřešeno okno v obývacím pokoji. V další místnosti bylo nutné vodorovnou kolejnici namontovat s využitím stěnových konzolek na stěnu a kolejnice ve zkosení na strop. Tento způsob je náročnější na pečlivé provedení montáže a sesazení kolejnic.

Výsledný efekt je vždy stejný - zastínění oken poskytuje pocit soukromí a interier je útulnější.

FOTO (STYLTEX)

 

Zpět do kategorie

Magdalena Hajíčková (Praha)

Diskutujte s námi