CZ DE IT
24. 6. 2019

Atypické okno a dokonalé plisse žaluzie

„Potřebujeme vyřešit zastínění atypického okna a vůbec si s tím nevíme rady!" Takový povzdech slyšíme od našich klientů poměrně často. O to radostnější je pak jejich spokojenost s výsledkem dokončené realizace.

 

Pokud je to možné, poprosíme klienty o dodání fotografie atypického prostoru, což značně ulehčí přípravu návrhu. Při schůzce ve studiu nebo na místě tak můžeme doporučit konkrétní nejvhodnější řešení, které následně „doladíme" při zaměření.

Umístění okna a jeho tvar v tomto případě opravdu nenabízí mnoho variant zastínění. Naši klienti si navíc přáli zachovat co nejvíce otevřený výhled na okolní zeleň a opečovávané truhlíky s květinami. Dalším jejich požadavkem bylo zachování volného prostoru pro pokojové květiny na vnitřním okenním parapetu. Překvapivé je, že se přitom nikdy nesetkali s plisse žaluziemi! Při těchto požadavcích a atypickém tvaru okna jsou totiž jednoznačně ideálním řešením.

Mezi jejich hlavní přednosti patří výroba přesně na míru, velký výběr materiálů s různým stupněm průsvitnosti, a hlavně překvapivé možnosti atypických tvarů. Základním materiálem pro plisované tkaniny je polyester, vyznačující se barevnou a tvarovou stálostí. 

Pro naši realizaci klienti schválili navržený tlumený zemitý odstín, ladící s vybavením obývacího pokoje. Tvarované plisse žaluzie LEHA, vyrobené přesně na míru, technik při realizaci instaloval do zasklívacích lišt. Na rozdíl od nejčastěji používaného klasického provedení, umožňujícího ovládání oběma směry, je vzhledem ke tvaru žaluzie horní profil instalovaný napevno a ovládání je tak možné pouze směrem dolů. Po vytažení vytvoří nahoře opravdu malý nábal a zajistí nerušený výhled z okna. 

Plisse žaluzie nejenže splnily všechny požadavky, navíc ponechaly prostoru jeho vzdušnost. Jelikož působí jako textilní zastínění, příjemně zateplují okno. 

FOTO (STYLTEX)

 

Zpět do kategorie

Kamila Malkovská (Poděbrady)

Diskutujte s námi