CZ DE IT
14. 8. 2009

Dekorování oken podle charakteru interieru

Při dekorování zařízeného a zabydleného interieru je důležité respektovat charakter zařízení. Leckdy jednotlivé místnosti samy napoví, jaké záclony, závěsy či doplňky jim budou slušet. Zastínění oken pak může být v každém pokoji zcela odlišné.

Dětský pokoj

Kompletní zastínění zajišťují látkové římské rolety. Každé okenní křídlo je překryto samostatnou roletou, která má řetízkové ovládání vždy na vnější straně okna. Stínění pomocí více kusů je vždy variabilnější a hravější varianta. Rolety jsou zde namontovány do stropu, aby byl k vyskládání zajištěn co největší prostor a nedošlo k poškození při otevírání okna. Vzhledem výrazné barevnosti stěn a doplňků designérka volila nadčasovou barvu materiálu jako doplněk ke světlému nábytku, takže barva  rolet bude vyhovovat i po změně malby dívčího pokoje. V malému prostoru je římská roleta ideálním řešením, neboť ponechává zbytek stěny volný k dalšímu využití.

obývák 1- záclonová tyč, závěsy ve 2 barvách 

 Obývací pokoj

Výchozím nápadem je použití záclonové tyče,jejíž provedení koresponduje s kováním lustrů. Jelikož v tomto pokoji je dostačující zastínění dekoračními závěsy, mohla designérka navrhnout zajímavé řešení - využít materiál s totožným designem ve dvou barvách.Pokud si budete chtít podobné řešení také vyzkoušet, nezapomeňte dodržet důležitou zásadu - tmavší odstíny ponechat u vnějšího okraje oken, jinak se prosklená plocha bude zdát opticky menší. Výrazná hnědá barva závěsu doplňuje barvu tyčí, smetanová celek zjemňuje.

pracovna 2 - záclonová tyč, závěsy s úvazy 

Pracovna

Střízlivě decentní dlouhé závěsy jsou zavěšeny na jednoduché dřevěné záclonové tyči s kroužky. Barva tyče odpovídá barvě nábytku a při pohledu na lodžii i barvě dřevěného zábradlí. Výraznějším zdobným prvkem je podkasání a stažení závěsů do stran pomocí látkových úchytů. Pokud by závěsy volně splývaly, zasahovaly by více do dveří a ubíraly světlo u psacího stolu. Celkové barevné ladění pracony odpovídá nárokům na klidný prostor pro soustředěnou práci.

 pokoj 3 - záclonová tyč, záclony s úvazy

Pokoj pro hosty

Designérka doplnila použité přírodní barvy záclonovou tyčí ve stejném provedení. Na ní je naaranžována jemná záclona v champagne odstínu, doplněná úchyty ze stejného materiálu. Délky záclony kopírují otvor dveří a okna, takže záclony po spuštění nepřekrývají radiátor pod oknem. Během dne zůstávají ozdobně podkasané a umožňují volný výhled. Pokoj už při vstupu působí velmi harmonicky a poklidně.

Co říci závěrem?

Každý pokoj byl doladěn podle svého určení a podle potřeb obyvatel domu. A jak můžete posoudit, interiery samy napověděly, co jim bude slušet.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi