CZ DE IT
6. 8. 2010

Design záclon a tapet ve stejném provedení? Proč ne?

Opakujiící se vzor nebo jeho motiv na rozdílných podkladových materiálech je vždy lákavou výzvou pro využití při zařizování interierů. Patrně nejobvyklejší kombinací je totožný design na záclonách a závěsech, méně často se tato možnost objevuje v provedení záclony a tapety.

Záclony a tapety v obývacím pokoji

dsc00374   dsc00373  

Jemné proplétané větvičky spolu sousedí na smetanově nazlátlém podkladu tapety kolekce Rasch a na nádherné lesklé organze, překrývající celou stěnu s oknem a vstupem na lodžii. Jelikož kompletní zastínění oken obývacího pokoje zajišťují horizontální žaluzie, mohla naše designerka využít nadýchanou záclonu z organzy jako jediný a výrazný ozdobný prvek. Záclonová nerezová tyč Winoware je namontovaná přes celou stěnu, takže záclony s poutky nejenže mají dostatek prostoru, ale navíc čelní stěnu opticky rozšiřují. Luxusní organza s propracovanou výšivkou je samozřejmě rovněž součástí kolekce Rasch.

Tento typ tapety i záclony svým designem a provedením na první pohled upoutá i při samostatném použití, ale jejich spojením se z nich stává vysoce dekorativní záležitost a v případě naší realizace dominanta obývacího pokoje.

Záclony a tapety v ložnici

dsc00376   dsc00375

Barevné pojetí ložnice a doplňků se odvíjí v poklidných tónech. I zde designerka navrhla zvýraznění stěny za čelem dvojlůžka pokrytím jemně plastickou tapetou v světle šedém odstínu. V návaznosti na výběr patřičného odstínu tapety pokračoval i výběr barvy dekorace okna. Zastínění opět zajišťují horizontální žaluzie a proto nebylo nutné kombinovat stínění použitím záclon a závěsů. Vzhledem k určení pokoje, tzn.ke spánku a odpočinku, zvolila designerka nezvyklý a zajímavý tlumený odstín poloprůhledné záclony Nuris z exclusivní kolekce, ladící s tapetou i zařízením ložnice. Jsou instalovány na osvědčené hliníkové kolejničce, namontované do stropu a překryté řasící páskou záclon.

Propojení odstínů dekorací ložnici velmi prospělo. Zvolené ladění dodává interieru intimní nádech klidu a relaxace.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi