CZ DE IT
27. 1. 2011

Jaké máte okno? Zastínění menšího okna podruhé

Ve stručnosti si projdeme další možnosti stínění menšího okna s jejich výhodami i nevýhodami. Tentokrát se zaměříme na varianty dekorativnější a svým způsobem náročnější.

ZÁCLONY,ZÁVĚSY,JAPONSKÉ STĚNY

1 okno-záclona,závěsy

ZÁVĚSNÝ SYSTÉM,ZÁCLONA,ZÁVĚSY - tato kombinace zajistí celkové zastínění okna, v interieru působí příjemně a dokáže prostor "zabydlet". U závěsného systému je nutné počítat s patřičnými přesahy na odsunutí závěsu.

Výhody: Jednoduchá instalace i manipulace se záclonami i závěsy, kompletní zastínění, které si dokáže poradit i s otevřeným oknem

Nevýhody: Závěsy zabírají prostor na stěně vedle okna

1 okno-záclona,závěsy,úvazy  

ZÁVĚSNÝ SYSTÉM,ZÁCLONA,ZÁVĚSY S ÚVAZY - opět kompletní zastínění, umocněné dekorativností závěsů stažených pomocí úvazů. Materiál na závěsy lze využít na další doplňky a vytvořit ucelený komplet.

Výhody: Jednoduchá instalace, funkční závěsy zajistí kompletní zastínění

Nevýhody: Závěsy zabírají prostor na stěně vedle okna

1 okno-záclona,závěsy dl. q

ZÁVĚSNÝ SYSTÉM,ZÁCLONA A ZÁVĚSY S ÚVAZY - podkasané dlouhé záclony jsou velice dekorativní a působí romanticky. V kombinaci se závěsy staženými do úvazů vhodná dekorace do klasických interierů.

Výhody: Kompletní zastínění

Nevýhody: Dlouhé závěsy po zatažení překryjí topné těleso pod oknem a sníží jeho účinnost, náročnější aranžování dekorace

1 okno-japonka   

JAPONSKÁ POSUVNÁ STĚNA / ZÁCLONOVÉ PANELY - moderní typ stínění, hladké panely umožní vyniknout designu použitých materiálů.

Výhody: Snadná manipulace s panely

Nevýhody: Nezajistí kompletní zastínění. Pokud nemá mechanismus japonské stěny dostatečný přesah, není možné otevřít celé okno.

 1 okno-japonka,žaluzie

JAPONSKÁ POSUVNÁ STĚNA / ZÁCLONOVÉ PANELY, HORIZONTÁLNÍ ŽALUZIE - vhodné do moderních interierů, horizontální žaluzie na okenních rámech umožní kvalitní zastínění a záclonové panely dotváří dekorativní vyznění.

Výhody: Snadná manipulace s panely i horizontálními žaluziemi, kompletní zastínění

Nevýhody: Pokud nemá mechanismus japonské stěny dostatečný přesah, není možné otevřít celé okno.

1 okno-japonka 2 

JAPONSKÁ POSUVNÁ STĚNA /  ZÁCLONOVÉ A ZÁVĚSOVÉ PANELY - promyšlené moderní stínění, panely po zatažení vytváří souvislou hladkou ploch. Široký výběr materiálů zaručí propojení se zařízením interieru.

Výhody: Snadná manipulace s panely, kompletní zastínění

Nevýhody: Nutný dostatek prostoru vedle okna v šíři závěsových panelů tak, aby bylo možné tyto panely zcela odsunout mimo prosklenou plochu a během dne nestínily.

Autor článku: redakce Zaclona.cz    

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi