CZ DE IT
21. 9. 2010

Japonská stěna v přírodních barvách

Velkoryse pojatá japonská posuvná stěna, jejíž panely variabilně překrývají široká okna - to je základ realizace v moderním a zajímavém interieru po rekonstrukci.

Mechanismus japonské stěny s volnými panely

Mechanismus kolejnic, namontovaný do stropu, překrývá celou stěnu. Celkem je na něm instalováno osm posuvných závěsných lišt, které nejsou provázány a neovládají se šńůrovým ovládáním, tzn, že lišty a tím i panely jsou volné. Pro určitý typ realizací je tento systém výhodou a záleží vždy na designerovi, jaký systém pro zakázku zvolí nebo doporučí. Volné panely nabízí varialibitu a svobodu, kterou možnost volby přináší.

japonská stěna 4 

V naší realizaci je šíře panelů rozpočítána tak, aby panely s malým překrytím zastínily vždy celou prosklenou plochu. A záleží jen na volbě zákazníka, jak panely rozmístí. Jednou z variant je ponechání barevných panelů na bočních okrajích nebo naopak oba ve střední části stěny. Mohou být rozmístěny i asymetricky, ale vždy zajistí oživení celé stěny.    

Volba barev a materiálu

japonská stěna - vzor malba tupováním

Prostoru poblíž jednoho z oken vévodí pohovka v hnědozelené barvě s výrazným barevným akcentem jasně červených polštářů. Tato barevnost, vč.koberce a drobných doplňků již byla v interieru daná a naše designerka ji plně respektovala při výběru odstínů materiálu na panely japonské stěny. Základem tedy jsou bílé poloprůhledné panely, navazující na bílou malbu stěn. Oživení velké plochy zajišťují dva panely s jemně béžovozeleným nádechem, vždy po jednom na každé straně, které barevně korespondují s barvou pohovky. Odlišnost jednotlivých panelů je zvýrazněna hrubší strukturou jednobarevných bílých panelů, které je patrná hlavně při průsvitu, a zajímavým motivem designu barevných panelů.

Hodnocení realizace

Na první pohled jednoduché řešení, které ale nezapře zkušenost s citem pro barevnou kompozici. Tomuto interieru zcela jistě zastínění pomocí takto zvolených panelů japonské stěny prospělo více než standartní nařasené záclony a závěsy. Celek působí svěže a mladistvě i bez dalších výrazných barev.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi