CZ DE IT
4. 2. 2011

Konzultace jako první krok k vyřešení dekorace oken

Našim zákazníků radíme nejen na schůzkách přímo v interierech vyžadujících vyřešit zastínění oken, ale i přes mailovou komunikaci, což využívají ti z vás, kteří to k nám mají přece jen trochu daleko.

Dotaz: Dobrý den, můžete mi poradit ohledně volby zastínění oken záclony a nebo rolety nevím záclony už nejsou moc moderní tak bych zvolila i něco jiné jen nevím co.Jedná se o obyvací pokoj moderně zařízený. podlaha - plovoucí podlaha+ hráčkově zelené koberec černá sedačka žluté vymalované stěny a stěna barva borovice. máme 2 okna. Zeď- 30 cm + okno-1m zeď 1m+okno1m + zed 1m. Měla jsem¨představu i závěsy černé a jednoduchou bílou voalovou záconu. Bydlíme v  přízemí a potřebujeme aby nebylo do bytu vidět. z toho důvodu bych asi zvolila záclonu jinak se mi záclony moc nelíbí ale nevím jak jinak zastínit pohledy zvenčí.
Děkuji za navrhnutou nějakou variantu.

1.odpověď: Dobrý den, můžete mi poslat ještě fotografii oken a interiéru pro představu. Rozhodně existuje celá řada různých řešení od římských rolet, přes japonské stěny až po bambusové rolety.

foto-konzultace 2   foto-konzultace 4   foto-konzultace 1 

2.odpověď: Dobrý den, po shlédnutí zaslaných fotografií a přečtění mailu s Vašimi požadavky Vám navrhuji následující kombinaci moderního zastínění, vhodného i vzhledem ke stávajícímu zařízení interieru. Rozhodně Vám nedoporučuji závěsy v černé barvě, které by působily velice tvrdě a celkovému vyznění by určitě neprospěly, zvláště pak v kombinaci se žlutou malbou stěn a zeleným kobercem. Černá barva je na závěsech vhodná spíše do reprezentačních prostor a do moderních interierů, kde vyniká např. v kombinaci se sklem a kovem.
Nyní tedy k Vašemu obývacímu pokoji, který je a měl by být hlavně útulným místem. Výrazně odlišně barevný akcent v pokoji je koberec v příjemné zelené barvě - dekorace oken by tedy barevně navazovala na tuto již použitou barvu. Pokud se rozhodnete ponechat původní záclonovou tyč, je možné ji využít k instalaci závěsů v zeleném odstínu a ze stejného materiálu dále zhotovit i několik polštářů na pohovku, tím se vytvoří ucelený komplet.Zastínění oken během dne by zajistily římské rolety z bílého ev. jemně smetanového voilu, které by byly spuštěné nad parapet tak, aby Vám zůstal volný prostor na pokojové květiny.Závěsy by byly umístěny podél obou okrajů oken, tzn. i mezi okny a překrývaly by okraje římských rolet, ty budou mít přesahy v rozmezí 5-10 cm. Mechanismy rolet budou namontovány nad okna ve stejné výšce jako záclonová tyč nebo do stropu okenních výklenků. Předpokládám, že horní třetiny oken k větrání nepoužíváte, takže rolety by po vyskládání v této části nepřekážely při otevření okna. To je výhoda vyšších "činžákových" oken. Mechanismus rolet je ovládán řetízkem, umístění ovládání se řeší podle přístupnosti k oknu.
Kombinace římských rolet a nařasených závěsů působí zajímavě, je to zastínění velmi oblíbené, moderní a jednoduše ovladatelné. Pro bližší představu zasílám odkaz na podobně řešená, i když tvarově odlišná okna z jedné z našich realizací
http://www.zaclona.cz/index.asp?menu=714&record=4559.
Další možností řešení zastínění jsou japonské posuvné stěny nebo kombinace japonské posuvné stěny s římskými roletami, které jsou již prostorově náročnější.
Pokud se Vám nabízená varianta bude líbit, mohu Vám po zaslání rozměrů a po předběžném výběru materiálů zpracovat cenovou kalkulaci, samozřejmostí je možnost zaslání vzorků záclon i závěsů.
Prozatím přeji hezký den

Autor článku: redakce Zaclona.cz    

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi