CZ DE IT
30. 7. 2010

Nápaditě podkasané záclony pod důstojnými pelmety

Na první pohled důstojná tvář propracované dekorace získává leckdy nečekaný šarm použitím drobných detailů a pomůcek. S jejich pomocí a hlavně s vtipem a fantazií lze jednoduše oživit i jednoduché nařasené záclony.

Návrh a jeho 3D vizualizace

3d vizualizace-závěsy, pelmet, vídeňské záclony 2   3d vizualizace-závěsy, pelmet, vídeňské záclony 

Návrh designerky je nejprve obrysově zpracován do fotografie interieru, dalším krokem je doplnění konkrétním typem záclonových i závěsových materiálů. Z barevné 3D vizualizace je již zřetelně čitelná konečná podoba po realizaci a klientům poskytuje takřka dokonalou představu před schválením návrhu. 

Realizace

Ačkoliv jsou všechna okna v prostorném obývacím pokoji soustředěna na jedné stěně, je každé okno řešeno samostatně. Toto řešení celou stěnu vhodně dělí na menší plochy, které jsou v konečném výsledku díky závěsům po stranách výraznější, než by tomu bylo při popojení celé stěny záclonami a se závěsy pouze po vnějších stranách.

dsc01841   dsc01842   dsc01843

Nad každým oknem jsou namontovány kolejničky k zavěšení záclon a závěsů, přední kolejnička má čelní stranu profilu překrytou suchým zipem a je určena k instalaci tvarovaných řasených pelmetů. Závěsy jsou během dne staženy do ůvazů, zhotovených ze stejného materiálu a připevněných na ozdobné háčky po stranách. Pelmety s jemným náznakem oblouku jsou ve středové části velmi nízké, tudíž strop opticky nesnižují.

Barva závěsů i pelmetů koresponduje s barvou čalounění sedací soupravy a ladí s odstínem nábytku i podlahy.

Odlehčení celé dekorace

vytváří nápadité a hravé podkasání záclon. Designerka zde využila bílé látkové rozety, jejichž spodní část tvoří spony k uchycení textilu. Na každé zácloně jsou nyní umístěny asymetricky dvě rozetky, ovšem záleží pouze na přání a fantazii zákazníků, jak spony s rozetami umístí a jaký tvar tím záclony získají.

Hodnocení realizace

Kompletní zastínění oken je velmi dekorativní a dokonale využívá prostornost a vzdušnost celého interieru, aniž ji narušuje. Využití ozdobných prvků k narušení symetrie dekorace tří oken konečnému výsledku velice prospělo.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

 

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi