CZ DE IT
30. 8. 2019

Odvážný geometrický vzor římské rolety jako spojující prvek

Okno v koupelně přináší mnoho výhod, od přítomnosti denního světla až po možnost větrání. Dalším pozitivním hlediskem, viděno očima designerky STYLTEXu, je potřeba vyřešit zastínění tohoto okna.

 

Jaký je současný trend, co se týká zastínění oken koupelny? V našich realizacích se o přední pozice dělí navíjecí rolety a plisse žaluzie. Obojí díky materiálovým možnostem splňuje náročné estetické požadavky a zároveň zaručuje praktičnost a snadnou manipulaci. Vzhledem ke specifickému prostředí tyto stínící systémy navíc vyhovují i svou odolností vůči vlhkosti. Při výběru je často rozhodující přístup k oknu a blízkost vany či sprchového koutu, kde je pravděpodobné riziko zásahu vodou. Volně spuštěné navíjecí rolety je pak vhodné spustit a nechat oschnout, plisse žaluzie naopak stáhnout do nábalu (odborně paketu), aby zůstaly zachovány pravidelné hrany plisse.

Klasické textilní materiály jsou v koupelnách zastoupeny v menší míře. Jejich využití je nejčastěji spojeno s moderním a dekorativním systémem - římskou roletou. Obdobně jako navíjecí roleta je ovládána pomocí řetízku, který může být kovový nebo v plastovém provedení v bílé barvě. Roleta po vytažení vytvoří zajímavou dekoraci s vodorovnými záhyby. Okenní parapet, v koupelnách často využívaný jako odkladní plocha, tak zůstane přístupný.

V jedné z nedávných realizací jsem souběžně se zastíněním oken rodinného domu řešila i příjemně velké okno v koupelně. Na první pohled nesourodý obklad a podlahu se podařilo propojit odvážným a dynamickým geometrickým vzorem. Díky římské roletě ze závěsu 3697 Shambhala kolekce Parade Prestigious  koupelna působí uceleně. Design rolety souzní s výraznou podlahou, zvolená barevná kombinace navazuje na odstín obložení stěn a vany. Díky nepřebernému výběru materiálů, vhodných na římské rolety, je radost dotáhnout zastínění do detailů.

FOTO (STYLTEX)

 

Zpět do kategorie

Kamila Malkovská (Poděbrady)

Diskutujte s námi