CZ DE IT
26. 2. 2020

Panely japonských posuvných stěny v moderním interieru

Zastínění oken zajišťují venkovní žaluzie. Interierové dekorace oken, řešené ve spolupráci s arch.Kamilou Douděrovou, proto mohou být v odlehčeném stylu, odpovídajícím modernímu zařízení bytu.

 

Francouzské okno v ložnici stíní japonská posuvná stěna se čtyřmi panely, stahovanými na pravou stranu. Panely jsou ušity z jednobarevného závěsu Maine kolekce Hollad Haag. Jednou z výhod tohoto závěsu je jeho výška 290 cm, což umožňuje dokonalé využití materiálu bez prostřihů. Pro oživení jsme použili kombinaci dvou odlišných odstínů v přírodním tónu, ladícím se zařízením interieru.

V podobném stylu je instalována i japonská stěna v obývacím pokoji. Stropní profil má tři drážky a je osazen šesti panely, stahovanými na obě strany. Vhodný materiál jsme opět zvolili z kolekce Holland Haag. Závěs Enjoy je v nabídce v opravdu nádherné škále barev, ale vzhledem k celkovému pojetí realizace paní architektka opět zvolila tlumené přírodní odstíny. Profily obou japonských posuvných stěn mají provázkové ovládání, umožňující pohodlný posuv panelů. Textilní panely jsou na vodící lišty připevněny pomocí suchého zipu v horním okraji. Spodní okraje jsou ušity s tunýlkem pro umístění plochého kovového závaží, zajišťujícího potřebné vypnutí panelů.

Zbývající okna v pracovně překrývají praktické plisse žaluzie LEHA, namontované do zasklívacích lišt. Materiál v bílé barvě příjemně propouští a přitom rozptyluje denní světlo. Horní i spodní profil s ovládacím madlem v černém provedení respektuje barvu výrazných okenních rámů.  

FOTO (STYLTEX)

 

Zpět do kategorie

Magdalena Hajíčková (Praha)

Diskutujte s námi