CZ DE IT
15. 6. 2009

Předokenní rolety - důležitá ochrana stavby

Předokenní rolety nejsou jen záležitostí novostaveb, kde se nejčastěji využívá zamítací schránka, ale není problém upevnit předokenní roletu i dodatečně téměř na jakýkoliv rám okna či fasádu. V těchto případech se často stává předokenní roleta dominantním prvkem při pohledu na takto osazená okna nebo fasádu.

Předokenní rolety pro každého

Předokenní rolety nejsou jen záležitostí novostaveb, kde se nejčastěji využívá zaomítací schránka, ale není problém upevnit předokenní roletu i dodatečně téměř na jakýkoliv rám okna či fasádu. V těchto případech se často stává předokenní roleta dominantním prvkem při pohledu na takto osazená okna nebo fasádu.

Dostupný komfort

Kromě tradičního ručního ovládání lze rolety osadit motory, které zaručují vysoký komfort ovládání ať již vypínačem nebo dálkovým ovládáním. V některých případech může být i motorické ovládání levnější než ruční, a to především v případech kdy je dosti složité udělat otvory přes rámy oken nebo zeď pro manuální ovládání a je zde vysoký podíl práce.

Ochrana proti hluku

Jestliže vás trápí nadměrný hluk, může předokenní roleta snížit hladinu hluku a to až o 10%. Především u silnic kde je vysoká frekvence dopravy je ideálním dodatečným odhlučněním a nezanedbatelný je i význam v ochraně okna proti špíně.

předokenní rolety

Bezpečnost a soukromí

Předokenní roleta výrazným způsobem zasahuje i do oblasti zabezpečení vašeho soukromí před nežádoucími pohledy a také především při ochraně vašeho majetku. Spuštěné rolety ztěžují možnost vniknutí nezvaných hostů do vašeho objektu. Při spuštěných roletách ani nehrozí rozbití skla okna působením nepříznivých klimatických podmínek.

Ochrana proti slunci a chladu

Předokenní roleta slouží jako dokonalá ochrana proti slunci a horku v letních měsících. Naopak v zimních měsících se předokenní rolety nezanedbatelně podílejí na úspoře tepelné energie. Hlavní izolantem předokenních rolet nejsou, jak by se mohlo zdát, samotné lamely, ale prostor vyplněný vzduchem, který vznikne mezi staženou roletou a oknem.

Ochrana před obtížným hmyzem

Do všech námi nabízených předokenních rolet je možné integrovat síť proti hmyzu a tím ještě rozšíříte možnosti využití vaší rolety. Konstrukčně je celý systém vyřešen tak, že lze jak síť tak i samotnou roletu používat a ovládat nezávisle na sobě.

předokenní rolelta s vestavěnou sítí proti hmyzu

Ochrana životního prostředí

Protože předokenní roleta má kladný vliv na úsporu energií při vytápění a chlazení domu je i šetrná k životnímu prostředí.

 

Naše nabídka kalkulačních programů pro předokenní rolety:

box hranatý s úkosem 20°

Předokenní rolety

Tento typ předokenní rolety je určen především pro dodatečnou montáž před okenní rámy nebo fasádu. Navíjecí kazeta je vyrobena z hliníkového plechu a lakována práškovou barvou. Schránka je zakončena hliníkovými bočnicemi. Vodící lišty jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku opět s povrchovou úpravou lakováním. Vodící lišty jsou standardně vybaveny těsněním a také jsou standardně dodávány předvrtané. Lamely, neboli roletový pancíř, jsou vyrobeny z hliníkového plechu a vyplněny polyuretanovou pěnou.

box se sítí proti hmyzu Předokenní rolety se sítí proti hmyzu

Tento typ předokenní rolety je určen především pro dodatečnou montáž před okenní rámy nebo fasádu a je vybavena integrovanou sítí proti hmyzu. Navíjecí kazeta je vyrobena z hliníkového plechu a lakována práškovou barvou. Schránka je zakončena hliníkovými bočnicemi. Vodící lišty jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku opět s povrchovou úpravou lakováním. Vodící lišty jsou standardně vybaveny těsněním a také jsou standardně dodávány předvrtané. Lamely, neboli roletový pancíř, jsou vyrobeny z hliníkového plechu a vyplněny polyuretanovou pěnou.

box pro zaomítání

Předokenní rolety pro zaomítání

Tento typ předokenní rolety je určen pro montáž pod omítku, to znamená že se sní počítá již při plánování stavby, a montáž se provádí před omítkou.Při omítání je důležité nezaomítnout revizní klapku rolety , protože by pak nebylo možné provést případnou údržbu nebo opravu. Čelo boxu může být opatřeno heraklitovou deskou. Navíjecí kazeta je vyrobena z hliníkového plechu a lakována práškovou barvou. Schránka je zakončena hliníkovými bočnicemi. Vodící lišty jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku opět s povrchovou úpravou lakováním.

box se sítí proti hmyzu

Předokenní rolety pro zaomítání se sítí

Tento typ předokenní rolety je určen pro montáž pod omítku, to znamená že se sní počítá již při plánování stavby, a montáž se provádí před omítkou a je vybavena integrovanou sítí proti hmyzu. Při omítání je důležité nezaomítnout revizní klapku rolety , protože by pak nebylo možné provést případnou údržbu nebo opravu. Čelo boxu může být opatřeno heraklitovou deskou. Navíjecí kazeta je vyrobena z hliníkového plechu a lakována práškovou barvou. Schránka je zakončena hliníkovými bočnicemi. Vodící lišty jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku opět s povrchovou úpravou lakováním.

Výrobce: Praktic

Autor: redakce zaclona.cz

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi