CZ DE IT
5. 10. 2009

Propojení posuvných panelů a římských rolet

Zajímavá kombinace panelů japonských posuvných stěn a římských rolet se prolíná prakticky celým bytem. Tato kombinace je použita nejenom v jedné místnosti, ale i společně i na jednom okně.

Volba typu zastínění

Volba typu zastínění byla po zaměření a poradě s designerkou jednoduchá. Přednost dostaly zdánlivě jednoduché a strohé posuvné panely, které po doplnění římskými roletami dostávají zcela neobvyklou tvář. Všechny mechanismy jsou namontovány do stropu, což je v tomto případě technicky jednodušší a hlavně vzhledem k nepříliš vysokým stropům i opticky vhodnější.

Obývací pokoj

obývák 1

Třídílné okno a dveře  v obývacím pokoji si majitelé přáli využít záclony i závěsy. Naše designerka navrhla tuto působivou variantu, která nepostrádá švih a neotřelý přístup k zastínění. Použité materiály navíc vhodně   zdůrazňují propracovanost tohoto řešení, neboť tvoří vzájemně koordináty, tzn. že jsou určeny ke kombinaci stejným designem. Římské rolety jsou ušity v délkách podle dispozic prosklené plochy, tzn. pod parapet přes okna a k podlaze u dveří. Ve stejných délkách jsou  i posuvné panely. Oba dlouhé krajní panely ukrývají v řadách za sebou kratší panely k zastínění okna.

Ložnice

2185   2189 

Malba v barvě terakota tvoří příjemný kontrast k bílému poloprůsvitnému materiálu na panelech posuvné stěny. Jeden z panelů je záměrně zhotoven z průsvitné  záclony bez vzoru. Celá stěna tím působí odlehčeně a navíc tento panel propouští více světla do místnosti. Při zatahování panely navazují na sebe, ale je možné využít i variantu bez propojení a tak průhledný panel umístit libovolně. Navíc lze zcela jednoduše sloupnout panel ze suchého zipu na mechanismu a přemístit jej.

Pokoj syna

2195   2193 

Stejný princip jako v ložnici využívá i japonská stěna v pokoji. Zde je záclonovina bez vzoru použita i na římské rolety. Vodorovné linie výztuží roletek se opakují  na vzoru materiálu posuvných panelů. A opět pro odlehčení a zde i pro propojení dvou materiálů je jeden panel z průhledné záclony jako římské rolety. V tomto pokoji je kombinace dvou stínících systémů využita z jiných důvodů jako v obývacím pokoji, a i zde je tato varianta naprosto optimální. Dvoudílné zasunovací dveře poskytují dostatek prostoru k přesunu jednotlivých panelů do stran.Naopak okna ve dvou rozdílných rozměrech, kde není dostatek prostoru na bočních stěnách úspěšně stíní římské rolety, které se dekorativně vyskládají pod strop.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi