CZ DE IT
14. 11. 2009

Realizace s nezaměnitelnou tváří I.

Velice zajímavé řešení zastínění oken moderního interieru s citlivým zachováním naprosto odlišných charakterů jednotlivých místností. V tomto článku nahlédneme do obývacího pokoje a kuchyně, příště budeme pokračovat návštěvou ložnice a koupelny.

Obývací pokoj

Již při dokončování stavebních prací bylo vyřešeno skryté umístění kolejniček v obývacím pokoji tak, aby nerušily celkovou koncepci zařízení interieru. Jednoduché hliníkové kolejničky v bílé barvě jsou proto namontovány do stropu za sníženou stropní římsu, kde plynule navazují na část osvětlení stěn. Vzhledem k barevnému ladění malby a doplňků naše designerka volila k dekorování okna a dveří nadýchanou, křehce působící organzu v jemně smetanovém odstínu. Při večerním osvětlení její záhyby naznačují noblesní hru s nádechem lesku.

00014   0020  

Kuchyně

Obývací pokoj otevřeným průchodem navazuje na kuchyni s nezvyklým množstvím oken včetně tvarovaného arkýře. Jelikož pod arkýřem i jedním z oken je pracovní deska kuchyňské linky a stěny vedle oken jsou využity k vybavení kuchyně, zastínění oken vyřešily oblíbené římské rolety. Jejich mechanismy lze navíc spolehlivě kopírovat umístění jednotlivých okenních tabulí arkýře a dodržet tak jeho tvarové dispozice. Montáží do stropu je zajištěn dostatek prostoru na vyskládání rolet.

00017   00018  

Dvoukřídlá okna mají rolety vcelku, neboť tři jednotlivé rolety v arkýři působí dostatečně variabilně a další dělení rolet již není nutné. Při volbě umístění ovládání pomocí řetízkových mechanismů u vícedílných rolet je důležité dbát na ochranu řetízků před poškozením. Proto nemá řetízek viset u okenních klik, aby nedošlo k jeho zachycení a následnému přetržení.

0023

S respektováním otevřeného průchodu mezi obývacím pokojem a kuchyní volila designerka materiál na římské rolety. Navrhla proto organzu ve stejné barevnosti, oživenou nepravidelně umístěnými vodorovnými pruhy. Částečně tak překrývají laminátové výztuže provlečené páskami v roletách, které slouží ke zpevnění a pomáhají vytvořit pravidelné záhyby, charakteristické pro tento typ rolet.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi