CZ DE IT
3. 11. 2014

Rolety byly, jsou a zcela jistě budou!

Mnozí z nás jistě pamatují rolety našich babiček, většinou ve standartním temně zeleném provedení, navinuté na dřevěném rolu a s dlouhou šňůrkou, visící uprostřed okna. Jejich ovládání bylo vždy tak trochu napínavé a ne vždy se dařilo zastavit roletu v požadované poloze.

 

Původní tzv.pružinové rolety jsou v současných interierech nahrazeny roletami s řetízkovým ovládáním. Od standartního plastového provedení řetízku se postupně nabídka rozšířila na varianty s řetízky a držáky kovovými, vhodnými do moderních interierů. Designové navíjecí rolety tak splňují nejenom požadavky jednoduchého a praktického zastínění oken, ale vyhovují i při realizacích náročných projektů. Pro komerční prostory např.architekti a designeři využívají možnost potisku rolet dle vlastních návrhů.

V případě zastínění oken v dětských pokojích se jedná o trochu jiný přístup. Zde se často setkáváme s požadavkem na finančně nenáročné a jednoduché zastínění oken, které je možné buď časem vyměnit nebo doplnit dalšími dekorativními prvky podle vkusu měnícího se s věkem dítěte. Architekti i designeři nejčastěji pracují s širokou škálou odstínů jednobarevných rolet, neboť nejsou omezeni v  kombinacích s tapetami a dalšími doplňky, o které v dětských pokojích není nouze.

Pro chlapecké pokoje je roleta ideálním řešením, neboť hladkou plochou vyhovuje technicky založenému naturelu svých obyvatel, zavrhujících jakékoliv dekorace oken jako zbytečné a "pro holky". Zbývá už jen volit tu správnou barvu - ať už výraznou a navazující na vybavení či malbu pokoje nebo naopak klasickou bílou, ponechávající prostoru volnost. U světlých odstínů je nutné počítat s tím, že sice nepropustí sluneční paprsky, ale před denním světlem nás neuchrání. Pokud tedy mezi požadavky zastínění okna patří i jeho zatemnění, není nic jednoduššího, než vybírat z barevnice blackout mteriálů.

Tyto realizace dětských pokojů vznikly ve spolupráci společnosti Styltex s architektkou Czech Deco Teamu Kamilou Douděrovou ze studia Kamidesign.

FOTO ( CZECH DECO TEAM / Ing.arch.Kamila Douděrová )

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi