CZ DE IT
7. 12. 2014

Vertikální žaluzie a jinak řešené těžítko lamel

Klasická vertikální žaluzie má zakončené lamely otevřenou kapsičkou, ze které na obou stranách vyčnívá bílé těžítko, které je navíc propojené řetízky s klipy s ostatními lamelami.

 

Toto technické řešení je všeobecně známé a roky neměnné. Málo kdo ví, jak je důležité při výrobě pamatovat na správnou délku řetízku a v případě, že si vertikální žaluzii instalujete doma sami, je nutné přečnívající část řetízku ustřihnout až poté, co jsou všechny lamely propojeny a vyzkoušeny. Stává se, že se pak řetízek musí doobjednávat znovu.

Funkční stránka klasického řešení je patrná na první pohled: těžítko fixuje lamely ve svislé poloze a řetízek dodává lamelám přesnost v natáčení lamel. Málo kdo ale přizná, že bílý řetízek a vykukující těžítka mohou narušovat estetický dojem.

Když jsem poprvé uviděl ve studiu STYLTEX vertikální žaluzii se zašitými těžítky do lamel, byl jsem doslova nadšen. Vertikální žaluzie jednoduše zkrásněla a navíc byla pocitově „teplejší“ pro interiér.

Lamely se všitými těžítky jsou barevně monolitické, spodní části nenarušuje bílý plast a nakonec lze vertikální žaluzii, díky absenci spojovacího řetízku, použít ve vstupu na terasu, aniž bychom se báli, že se jimi někdo pokusí projít ven. Těžítko je znatelně těžší, aby byla zachována správná funkce vertikální žaluzie, tedy stínění a manipulace. Za mě osobně se jedná o příjemnou inovaci žaluzie, která se etablovala jako dostupné kancelářské stínění.

Sám jsem zvědavý, jak nový design napomůže rozšíření vertikálních žaluzií do luxusnějších interiérů. 

FOTO ( LEHA )

 

Zpět do kategorie

ing. Karel Smejkal, Ph.D. (Praha)

Když realizujete své nápady, konkurenci zdržujete vaším kopírováním.

Služby   

  • Strategie
  • Marketing
  • Partnerské projekty
  • Inspireli
  • Czech Deco Team
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi