CZ DE IT
18. 9. 2010

Vlněné tkané deky

Tkaní je nejstarší způsob výroby textilií a po 4000 let své existence se zakládá stále na stejném principu - provlékání osnovních nití nitěmi útkovými. Po bavlně a lnu je nejčastěji zpracovávaným materiálem vlna, z níž se tkají deky a přehozy již po staletí. Z původně ryze praktického využití tkaných dek se postupem času stává čím dál tím více designový doplněk interierů.

Vlastnosti vlněných vláken

Struktura vlněného vlákna, které se s měnící se vhlkostí rozevírá nebo naopak stahuje, zajišťuje výborné izolační vlastnosti. Absobční schopnost vlny umožňuje vstřebání velmi vysokého procenta vhlkosti, aniž by se tím snížily její izolační kvality a na dotek přitom zůstává suchá. Proto jsou vněné deky vhodné i pro venkovní použití.

Podstatnou součástí ovčí vlny je tuk lanolin, jímž je obaleno každé vlákno. Lanolin odpuzuje vodu a vlhkost, neváže na sebe nečistoty a vlnu změkčuje. Má hypoalergenní a antibakteriální vlastnosti, které jsou ve velké míře využívány i v lékařství. Tento tuk, chránící ovci před parazity, ve vlně nadále působí. Brání vlákno i před jednou z nejčastějších příčin alergií, roztoči. Také díky tomuto specifickému rysu má vlna příznivé zdravotní účinky.

deka 2255/450  deka 2400   deka 3010/300   

Údržba vlněných dek

Praní dek je možné max. na teplotu 30°stupňů C, nejlépe na program k tomu určený a s použitím prostředků na praní vlny. Nebělit, nesušit v sušičce! Chemické čištění dle symbolů údržby na výrobku.

Designové novinky

deka 2912/060   deka 3245/112   deka 2766/820

Takřka nepřeberný výběr barev a vzorů posunuje deky až k vytváření designerských lahůdek, jako jsou např. tyto vlněné deky "předstírající" imitaci kožešin. Nádherný luxusní doplněk elegantních interierů. 

deka 3031/400   povlečení 5626/400   deka 3032/800 

Zajímavou novinkou jsou komplety dek a povlečení ve stejném designu, které jsou zvláště vhodné do ložnic a pokojů pro hosty. A také tip hezký na dárek, ne?

Kompletní sortiment dek vč. zmíněných novinek naleznete na http://www.styltex.cz/?dir=821

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

 

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi