CZ DE IT
17. 12. 2010

Byl jednou jeden dům s velkými okny a v něm dva dětské pokoje

Okna jsou svou velikostí opravdovou dominantou obou dětských pokojů a proto je zde výběr stínění velmi důležitý, zvláště u pokoje sloužícího jako dětská ložnice.

Dětský pokoj jako herna

snímek 011   snímek 009  

Příjemně rozlehlý pokoj v přízemí rodinného domu slouží převážně jako herna, kde jsou děti během dne v dosahu maminky a přitom mají dostatek prostoru pro své hry. Nad okny již byly namontovány původní kovové záclonové tyče. Jelikož není nutné okna překrývat záclonami, a vzhledem k výhledu do zahrady by to byla i škoda, kladla naše designerka důraz na výběr toho správného designu budoucích závěsů. Motivy stylizovaných zvířátek na přírodní barvě podkladu působí vtipně, moderně a neotřele. Vzor je poměrně velký, což je vzhledem k velikosti oken výhodné, ale působí velmi hezky i na malém okně v rohu pokoje. Dětský bavlněný závěs je součástí kolekce Prestigious a nese příznačný název Safari. Designerka navrhla zakončit závěsy narážecími kroužky v barvě záclonových tyčí, které vytváří úhledné pravidelné sklady a se závěsy se dobře manipuluje.

Dětský pokoj jako ložnice

snímek 033   snímek 034

V prvním patře je další pokoj pro děti, tentokrát zařízený jako prostor pro odpočinek a spánek, tedy taková dětská ložnice. I v této místnosti již byly původní záclonové tyče, které jsou funkční a po doplnění kroužky dobře využitelné. V naší nabídce dětských závěsů jsou i spolehlivé blackouty, které jsou pro důkladné zastínění oken ideální. Zvláště oblíbený je materiál Zauberkatze VS 8012, což je měkký a splývavý blackout s milým designem strakatých a pruhovaných koček. S totožným designem lze objednat i jemný závěs nebo záclonu, vše v několika barevných variantách. Pro dětskou ložnici zvolila designerka příjemný tlumeně šedý podklad s bíločernými postavičkami koček, který oživují drobné jasně červené hvězdičky.

Hodnocení závěsů

Závěsy pro oba pokoje jsou velice vhodně zvolené, typově i designově odpovídají charakteru jednotlivých místností. Dětské vzory jsou zajímavé,moderní a neotřelé, totéž platí i o zvolených barvách závěsů. Stávají se tak nadčasovým zastíněním oken, které nebude nutné během několika let měnit.

Autor článku: redakce Zaclona.cz    

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi