CZ DE IT
12. 9. 2008

Dotaz zákaznice na dětský pokoj pro 4 letou holčičku.

Dobrý den,chtěla bych se s Vámi poradit ohledně zařízení dětského pokojíčku. Vybrala jsem si na Vašich stránkách některé věci, ale pořád nevím, jak je správně dát dohromady. Kdybyste našel čas a chuť odpovědět, budu moc ráda.

Dotaz zákaznice:

Pokojíček má okno na Východ, cca 14 metru celkem, zařizovat budeme od podlahy, jediné, co máme je postel v barvě buku.

Odpověď architekta:

Okno na východ je příhodnější pro ložnice rodičů, ale zase se v ní bude dobře vstávat.

Dotaz zákaznice:

Na podlahu bych si představovala koberec, protože dcerce jsou teprve 4 roky a ostatní krytiny mi přijdou studené.

Odpověď architekta:

Souhlasím, také dávám přednost teplému koberci v ložnicích.

Dotaz zákaznice:

V barvě koberce váháme: já si k buku umím představit světle modrou, ale i třeba tmavší hnědou..spíše bych dala přednost té tmavé, protože v původním pokojíčku měla koberec žlutý se slony a tygry a byl na něm vidět každý flíček (vodovky, čaj, shozená kytka)..tmavě modrá nevím, zda by byla dobrá..tím, že je studená, tak mě pocitově dost táhne "dolů".

Odpověď architekta:

Z hlediska úvahy o světle, které nejvíce dopadá na podlahu, ať už oknem, nebo rozsvícenými světly, je možné použít tmavší podlahové krytiny. Co se týče údržby, také bych doporučil spíš tmavší a ohledně barvy, sám mám v pracovně až hodně tmavý koberec a i když mě naplnil obavou, nakonec ke dřevěným prvkům a bílým stěnám vypadá úchvatně. Problém ale je, že u Vás bych v případě dětského pokojíku nešel do bílých stěn a proto modrý koberec určitě světlejší.

Dotaz zákaznice:

Vymalovat bych si přála barvičkami, ale opět zde asi záleží na barvě podlahy a to si k té hnědé nějak neumím představit nějaké pěkné kombinace..navíc je tu problém s křivými zdmi a "kulatými rohy"..zřejmě by to šlo opravit, ale přiznám se, že v současné době se na takové práce necítím :) navíc dům byl stavěn z cihel svépomocí a po shození štuku bych se mohla dočkat toho, že bych musela obouchat i cihly, a do toho se nechci pouštět..přemýšlela jsem tedy vymalovat jen do určité výše (1,75 m?) a natáhnout bordurku a strop a zbytek stěny s kulatými rohy nechat bílé..ale nevím, zda by takto šly k sobě sladit třeba dvě různé barvy na malování.

Odpověď architekta:

Pokud bych doporučoval, tak bych použil žlutou barvu v kombinaci s bílou, pak můžete koberec ladit do modra a k tomu přidávat libovolný počet dřevěného nábytku.

Dotaz zákaznice:

Malá má teď 4 roky, není hyperaktivní, spíše taková "lítostivá", klidná, milá..příliš syté barvy by mi k ní na velké plochy asi "nešly", ale ráda bych je pak použila třeba v těch doplňcích (lampička, světlo, závěs, přehoz přes postýlku atd.

Odpověď architekta:

Syté žluté bych se nebál, protože i když je sytá, stále je to žlutá. Tedy přijatelná a krásná barva. Pokud použijete kombinace žlutá bílá modrá a dřevo, nedopustíte se žádného extrému. V případě obavy je možné samozřejmě nahradit modrý koberec decentnějším okrovým, nebo dokonce hnědým, ale spíš bych se snažil trochu stimulovat dítě barvou. Doplňky můžou být barevné dle libosti, protože se dají libovolně odstranit a určitě sama pocítíte, jestli se hodí nebo ne.

Dotaz zákaznice:

Nakonec jsem se chtěla zeptat na to závěsné dětské křesílko, kolik tak myslíte, že kolem toho křesílka by mělo být místa? To je tedy román, budu se moc těšit na odpověď.

Děkuji a přeji hezký den

Petra L.

Odpověď architekta:

Popravdě jsem v takovém křesle seděl prvně asi před týdnem a také jsem si myslel, kdoví jak se v něm budu houpat a já tam tak nějak spokojeně „vysel“. Tedy asi by bylo vhodné mít určitě 1-1,5 m2 ale jak říkám takové křeslo je pohodlné i bez zbytečného kývání. Rád jsem Vám poradil.

Hezký den

Ing.K.Smejkal

 

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi