CZ DE IT
2. 9. 2008

Dotaz zákaznice na objednávku rolet v našich kalkulátorech.

Před časem jsme spustili kalkulační portál www.dointerieru.cz, kde jsme umožnili jednoduchými kroky zjistit ceny žaluzií a rolet objednávaných na míru.

Zákaznice si na našem kalkulátoru objednala dvě látkové pružinové rolety a dvě rolety do střešních oken. K objednávce přiložila několik dotazů, na něž touto formou odpovídáme (odkaz na článek zasíláme dotazovateli emailem).

Otázky zákaznice:

Dobrý den, ráda bych zjistila pár věcí:

 1. zda se látkové rolety dodávají s montážním materiálem úchytkami a zda jsou krytky pouze v bílé barvě
 2. jaký je rozdíl mezi zakončením standard a zakončením půlkruh (nikde jsem to na Vašem webu nenašla)
 3. zda se délka rolety do střešního okna měří jako délka skleněné výplně (logicky ano, ale z obrázku to není příliš jasné)
 4. kam uvést způsob měřené šířky rolety do střešního okna (na oknech Velux jsou v horní části něco jako krytky - uvedený rozměr je tedy v našem případě vzdálenost mezi krytkami
 5. zda je možné současně s proforma fakturou zaslat vzorek 2-3 látek.

Děkuji za informace, s pozdravem Monika.B.

Odborné odpovědi:

 • Add 1. – ANO - Veškeré nabízené systémy v kalkulátorech jsou vždy plnohodnotné produkty, u kterých máte vše potřebné pro jejich instalaci. Pokud něco chybí, pak je to buď chybou ve výrobě, což dokážeme ihned odstranit dopováním chybějících dílů (občas se to stane), a nebo je to způsobeno nepochopením systému a tady je lepší se raději několikrát zeptat, nežli objednat výrobu a pak řešit spousty problémů (například objednat systém, který nelze montovat do stropu). Krytky jsou vždy bílé.
 • Add 2. – VYSVĚTLENÍ - tady máme jistý dluh, onen půlkruh co nejdříve nafotíme a podrobně popíšeme. Jde o to, že klasická roleta je opatřena všitým těžítkem, které napíná látku. Standardně je ono těžítko dřevěné. Pokud si zákazník objedná tzv. půlkruh, nahradí se dřevo kovovou tyčkou a látka je uprostřed rolety do půlkruhu vykrojená. Dochází tak ke vzniku něčeho jako poutko, za které se dá roleta ovládat. Týká se to tedy jen pružinových mechanismů.
 • Add 3. – ANO - Délka (výška) je jednoduchá, měříte skleněnou výplň. Délku od rámu k rámu ve výšce 2cm od okraje (hrany) rámu. Je dobré přidat cca 5 cm a i na roletě je nějaká malá rezerva.

 měření klasických rolet

 • Add 4. – ANO – na začátku je třeba si uvědomit, že okna Velux mají patentovaná uchycení, které nesmí jiné firmy využít pro uchycení svých rolet do střešních oken. Z toho vyplývá, že pokud máte okna Velux, je nejlepší koupit i doplňky velux, přestože jsou poněkud dražší. Pokud ale kupujete výrobky jiných výrobců, jste nuceni využít jiného uchycení. V případě námi nabízených rolet Praktic máte dvě možnosti měření, které se odvíjí od toho, zda již máte v rámu okna úchyty (měří se mezi nimi). Pokud je okno „ prázdné“ měříte viz na obrázku tak, že si odměříte 2 cm od vnější části rámu směrem k prosklení a v tomto místě přeměříte šířku. Doporučujeme měřit minimálně na třech místech.

klasická střešní roleta

 • Add 5. – ANO - co se týče zasílání vzorků, většinou jde o takový princip. Zákazník si vybere jednu látku a objedná si jí, do poznámky, stejně jako Vy jste vložila tyto dotazy, vloží zákazník poptávku na další tři barvy. Naši zaměstnanci pak tedy zašlou s fakturou všechny poptávané vzorky a pak vše záleží na Vás. Pokud jen zaplatíte, bude Vám někdo od nás volat, aby se ujistil, že jste si vybrala právě první navolenou roletovou, která se objevuje na faktuře. Pokud ale dřív zavoláte, fakturu změníme na vybraný vzorek a pošleme vám jí emailem k opětovnému potvrzení. Výroba začíná až po uhrazení faktury.  

Závěr:

Snad jsme odpověděli natolik srozumitelně, aby mohla být objednávka úspěšně dokončena. Www.dointerieru.cz je jediný kalkulační portál svého druhu v Evropě, který byl vyvinut společností Styltex po téměř 4 letech testování a používání jednoduchých kalkulačních schémat pro objednávání mnohdy složitých systémů viz. japonské stěny. Portál je nyní více jak dva měsíce v provozu a proto se stále ladí. Případné dotazy technického rázu přispívají k jeho dolaďování, tza což Vám děkujeme.

Autor článku: Ing.k.Smejkal (Styltex)

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

 • Profesionální poradenství
 • Konzultace ve studiu
 • Konzultace u klienta
 • Odborné zaměření
 • Zajištění výroby
 • Šití
 • Odborná montáž
 • Aranžování
 • Tapetování a malba
 • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi