CZ DE IT
9. 12. 2007

Dotaz zákazníka na řešení francouzského okna

Dobrý den, měla bych dotaz. Chtěla bych si u Vás koupit kolejničky na záclony a závěsy na okno v podkroví. Vůbec se v tom ale nevyznám, můžete mi prosím poradit, jaké jsou k tomu potřeba?

Dotaz zákazníka:

Dobrý den, měla bych dotaz. Chtěla bych si u Vás koupit kolejničky na záclony a závěsy na okno v podkroví. Vůbec se v tom ale nevyznám, můžete mi prosím poradit, jaké jsou k tomu potřeba? Foto okna a míry posílám v příloze.
Moc děkuji. L.Ž.

K řešení dle představ zákazníka:

Dodané rozměry ukazují na představu zákaznice umístit závěsný systém do šikminy výklenku francouzského okna. Tato varianta by konstrukčně řešitelná byla, ale naráží na dva zásadní problémy.

Problém A:

Okno musí být otevíratelné a téměř všechny závěsné systémy mají nějakou šířku, která je navíc zvětšena o jezdce, které drží dekoraci. V případě, že by závěsný systém nebyl překážkou, nebylo by možné nikam odhrnout již zmíněné jezdce a tím by byla funkce otvírání citelně omezena.

Problém B:

Samotný prostor výklenku nemusí být dostatečný (tento údaj zákaznice neposlala) pro upevnění jak dekorační látky, tak záclony. Nejen že je třeba zachovat vzdálenosti mezi látkami, ale i mezi dekorací a oknem.

Návrh správného řešení:

Závěsný systém:

Jelikož se jedná o šikminu, je téměř jediným vhodným systémem pro zavěšení hliníkový kolejničkový profil. Důvodů je několik:

správné umístění závěsného systému na francouzské okno

 1. každá dekorace má svou samostatnou kolej
 2. jednoduchá montáž do stropu (na "pérka")
 3. snadné řezání na míru
 4. tenký nenápadný systém
 5. při zatažení ukryt za řasící páskou
 6. opatřen na koncích otvorem pro uchycení dekorace v šikminách zabraňující jejich sjíždění

Závěsný systém musí být upevněn do stropu místnosti. Konkrétně jde o 6 kolejniček H7300 v bílé barvě bez tahání, které nebudou navzájem propojeny, protože by to bylo zbytečné s ohledem na tvar dekorace, která pro takové okno bude navržena.

Dekorace a jejich funkce:

Samozřejmě, že v případě atypických tvarů musíme vždy sáhnout ke kompromisu. V tomto případě musí být záclona i dekorační látka ušita do přesného tvaru kopírujícího tvar místnosti. Dekorace budou upevněny na stálo a jejich roztahování bude nutné realizovat úvazy uchycenými na stěně vedle okna. Dekorace by měla zasahovat cca 10-20 cm od okna.

 

řešení dekorace francouzského okna celá dekorace na francouzském oknu

Autor článku: jednatel Styltex

  

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

 • Profesionální poradenství
 • Konzultace ve studiu
 • Konzultace u klienta
 • Odborné zaměření
 • Zajištění výroby
 • Šití
 • Odborná montáž
 • Aranžování
 • Tapetování a malba
 • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi