CZ DE IT
4. 11. 2009

Panely stěny v barvách podzimu

Teplé podzimní barvy vévodí panelům japonské posuvné stěny a vzoru na záclonových římských roletách. Jejich odstíny zpříjemňují odpočinek majitelům moderní útulné ložnice.

Řešení realizace

Jednoduchý interier napověděl kudy se ubírat při řešení zastínění okna a dveří vedoucích na lodžii. Na poměrně dominantní vestavěnou skříň, sahající ke stropu, opticky navazují rovné panely japonské stěny. Mechanismus je namontován rovněž do stropu a maximálně využívá celou stěnu. Šíře stěny je rozdělena na čtyři díly, což jsou šíře panelů řazených asymetricky na levou stranu. Tvoří tak protipól masivu skříně na protější stěně. Prosklenou část designerka citlivě doplnila decentními záclonovými římskými roletami, které po stažení doplní celou kompozici návazností hladké plochy.

Římské rolety

6lrs   7lrs

Nádherná záclona 029/516 je dodávána ve výšce 290 cm s délkou zakončenou všitou zátěžovou olověnou šňůrou a její jemné proužky vlnek směřují svisle. Zcela překvapivou tvář materiál získal nasměrováním vzoru vodorovně. Z původní výšky se tak stává šíře a při rozměru 290 cm je velkou výhodou, neboť při pečlivém zpracování zajišťuje takřka dokonalou návaznost vzoru. Vodorovný vzor navíc navazuje na výrazné vodorovné dělení skříně.

Římské rolety jsou ušity ve dvou výškách, dvě rolety sahají pod parapet a jedna roleta překrývá plochu dveří. Dělení na tři díly odpovídá umístění okenních a dveřních rámů a poskytuje majitelům více možností při nastavení rolet.

Japonská posuvná stěna

5lrs   2lrs   4lrs

Panely japonské stěny jsou v návaznosti na hnědavé odstíny vzoru záclony navrženy v teplých podzimních tónech.

Zajímavé použití kombinace tří barev na čtyřech panelech nabízí více možností při řazení barev. Prozatím zvítězila varianta prostřídání hnědých panelů kontrastními světlejšími ve dvou odstínech. Další možností je vyzkoušet řazení od nejsvětlejší po tmavší hnědou, přičemž krajní panel, za který se řadí ostatní, může mít vždy jinou barvu a tím se po stažení panelů na stranu mění i tvář dekorace. Za vyzkoušení stojí jistě i umístit tmavší panely na okraje a střed ponechat ve světlých barvách.

Hodnocení

Na výsledku realizace se projevuje zkušenost naší designerky, která akceptovala výrazné prvky zařízení interieru. Použití panelů vyvažuje mohutnější skříň u okna a něžně působící záclona tak tvoří vítaný kontrast. Celkový dojem je velmi vyvážený díky použité kombinaci typů stínění i volbě barev.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi