CZ DE IT
29. 10. 2009

Poklidná elegance v odstínu champagne

I novostavba ve fázi vytváření a zařizování interieru vyžaduje citlivý přístup při výběru typu zastínění oken. Vždyť právě volba barev a stylu předurčuje budoucí charakter prostoru.

 Obývací pokoj s jídelnou

00040   00042  

Vzhledem k menší rozloze obývacího pkoje s jídelním a kuchyňským koutem zvolila designerka kombinaci zastínění ve světlých neutrálních barvách. Kompletní stínění zajišťují na všech oknech bílé horizontální žaluzie, které svou barvou navazují na bílé okenní rámy. Protipól k tmavému dřevu podlahy a nábytku tvoří záclonové tyče o průměru 16 mm, což je pro menší okna a lehké záclony naprosto ideální. Tyče s větším průměrem  by zde působily příliš mohutně. Jediným výrazným prvkem, kromě zvolené barvy, jsou ozdobné kované koncovky. Z tmavého kovu jsou i háčky na úvazy.

Bílou malbu a odstíny dřeva nádherně zatepluje materiál v něžně elegantním odstínu champagne. Jemný a splývavý voil zdobí vodorovné pruhy s nádechem lesku. Záclony jsou bohatě nařaseny a podkasány do jednoduchých látkových úvazů. V případě potřeby tvoří funkční zastínění, ale prozatím mají hlavně dekorativní charakter.

Pokoj působí díky zvolenému materiálu velice příjemně a ponechává dostatek prostoru pro obrazy a případné barevné doplňky.

Kuchyňský kout

00046

Kuchyňský kout opticky navazuje na obývací pokoj a proto i zde byla zvolena stejná záclona, ovšem s jiným využitím. Do stropu na poměrně malém prostoru je namontován mechanismus římské rolety a voil s vodorovnými pruhy tak může vytvářet měkké záhyby, typické právě pro tento typ rolet. Řetízek k ovládání je ponechán delší kvůli snadnější manipulaci nad kuchyňským pultem.

Pokoj v podkroví

00045 

V tomto pokoji je záclona vybrána jako dominanta interieru společně s velkými polštáři. Poměrně výrazné žluté, oranžové a červené odstíny korespondují s barvou pohovky. Jelikož tato záclona má svůj protějšek v závěsovém provedení, mohl se materiál objevit na povlacích polštářů a tvoří společně ucelený komplet. Barevný voil je opět podkasán úvazem z jednobarevného materiálu. Jako závěsný systém byla tentokrát vybrána jednoduchá nerezová záclonová tyč o průměru 16 mm. Ve stejném provedení je i stojan lampy vedle pohovky.

Vybraná záclona malý pokoj vhodně oživila a opticky zateplila. Dotažení v podobě polštářů, ev.dalších doplňků, interieru vždy prospěje.

 

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi