CZ DE IT
11. 6. 2009

Bambusové, dřevěné a jutové rolety pro stínění oken

Před cca pěti lety jsme poprvé obdrželi vzorkovních bambusových látek od německého výrobce. Barevnost, škála a celkový dojem z nabízených látek nás naprosto ohromila, ale bohužel i cena, která byla na tu dobu astronomická. Tenkrát nebylo možné tyto rolety na českém trhu nabídnout.

Současná nabídka bambusových rolet:

V současné době jsme získali podobnou škálu vzorů, jako před pěti lety, a i ceny byly naprosto v pořádku. Netrvalo dlouho a zařadili jsme do prodeje bambusové, jutové a dřevěné rolety. První poptávky se objevily téměř okamžitě. Důvodem zájmu o tyto systémy je nejen cena, ale i škála vzorů, která uspokojí nejnáročnější zákazníky.

bambusová provázková roleta jutová řetízková roleta bambusová římská roleta

Druhy bambusových rolet:

Bambusové rolety

Základní výrobek produktové řady bambusových roletek. Tkanina je rolována směrem nahoru do úhledného balu. Ovládání roletky je zajištěno provázkem a aretací s brzdou. Ovládací mechanismus umožňuje nastavit výšku stažení tkaniny.

Bambusové římské rolety

Římská roleta složená z dřevěného profilu a z bambusových materiálů. Jedná se o elegantní typ bambusové roletky. Tkanina se postupně skládá v horizontálních pruzích za sebou, čímž vzniká pravidelné řasení. Ovládání je zajištěno provázkem a aretací s brzdou, což umožňuje nastavit výšku stažení tkaniny..

Jutové řetízkové rolety

Bambusová roleta s řetízkovým mechanismem. Jednáse o představitele bambusových rolet, kterýje vyráběn pouze z přírodní tkaniny juta. Ovládání je zajištěno navíjením na hřídel pomocí řetízku a mechanismu s brzdou. To umožňuje libovolné nastavení výšky stažení tkaniny.

foto barev druhy látek
 bambusové látky  bambusové tkaniny
 dřevěné látky  dřevěné tkaniny
 jutové látky  jutové tkaniny

Srovnání cen bambusových rolet a klasického stínění podobné konstrukce:

Porovnejme ceny podobných klasických výrobků s cenou nabízených bambusových rolet. Například nejlevnější římská roleta se záclonou 5331 (Styltex) vyjde 1m2 na 1573Kč s DPH, téměř stejný produkt. Tedy bambusová římská roleta v nejlevnějším provedení (4 barvy bambusu) vychází na 1481 Kč/m2 s DPH. Klasická řetízková roleta s nejlevnější roletovinou  Gamma vychází na 837Kč/m2 přitom bambusová provázková roleta vychází na 1434 Kč/m2 s DPH a v provedení jutové rolety s řetízkem je cena 1109Kč/m2 s DPH.

klasické stínění cena/m2 bambusové stínění cena/m2
 římská roleta  1573,-  bambusová římská r.  1481,-
 řetízková roleta  837,-  bambusová provázková r.  1434,-
 řetízková roleta  837,-  jutová řetízková roleta  1109,-
       
       

Jak a kde objednat bambusové rolety?

Na www.dointerieru.cz jsou zpracovány jednoduché kalkulační programy, kde si můžete snadným zadáním rozměrů na míru objednat výrobu a dodání těchto přírodních rolet.

Závěr:

Bambusové, jutové a dřevěné tkaniny dodávají interiéru příjemný naturální nádech. Jejich přítomnost dodá interiéru originalitu a příjemnou elegnaci přitom ceny námi nabízených produktů na www.dointerieru.cz jsou naprosto srovnatelné nebo i v některých případech nižší, nežli klasické stínění, které se běžně používá v interiérech českých domácností.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi