CZ DE IT
26. 4. 2020

Efektní proměna ložnice s baldachýny a přehozem

Zkosená stěna nad lůžkem je jako stvořená pro textilní dekoraci, tvořící baldachýny podél oken. Původně strohá ložnice působí po dokončení realizace zcela odlišným dojmem.

 

Původní horizontální žaluzie jsme nahradili plisse žaluziemi LEHA, které lépe odpovídají celkové koncepci a díky zatemňujícímu materiálu zajišťují zastínění vyhovující umístění lůžka pod okny. Inspirací při návrhu dekorace byl zajímavý lustr ve stylu art deco. Proto jsem pro instalaci závěsů - baldachýnů doporučila mosazné záclonové tyče. Nad okny je namontována tyč s kroužky se středovým držákem a na stěně pod hranou zkosení dvě kratší tyče v menším průměru a bez kroužků. Uchycení bohatě řasených závěsů tyčemi pod okny vytváří požadovaný efekt baldachýnů.

K mosazi krásně ladí závěs Elizabeth kolekce Creative, luxusní jemný satén s charakteristickým leskem. Pravidelný geometrický vzor je vytvořen plastickou, kovově lesklou výšivkou. Ze stejného materiálu je ušitý i přehoz na lůžko a tím se z nové úpravy ložnice stává propojený komplet.

Změnu můžete sami posoudit podle fotografie pořízené při zaměření před realizací. 

FOTO (STYLTEX)

 

Zpět do kategorie

Blanka Sezemská (Praha)

Detaily dělají krásu...

Diskutujte s námi